Harley Davidson Leštenie

Harley Davidson Leštenie

administrátor
0

Dokonalá očista, leštenie, ochrana povrchov, príprava na sezónu

Príbeh

Prišiel majiteľ s tým že chce KRYTEX na Harley Davidson. Ja mu vravím dobrá voľba ale Ruskú keramiku na Americkú motorku? Máme špičkovú kozmetiku na motorky od Chemical Guys z Los Angeles. On na to, z Ruska je veľa skvelých vecí, no z USA snáď len ten Harley. Ja mu vravím, leštenie je nutnosť pred aplikáciou keramiky

Opať som sa nechal ukecať na expresný termín typu, včera bolo neskoro

Zákazník “za 5 dní mám narodeniny” a vy príliš krátky víkend pred sebou.

Korekcia Laku strojové Leštenie

Harley Davidson má veľmi makký lak a napriek vzornej starostlivosti majiteľa lak niesol značné známky povrchových poškodení v podobe veľkého množstva jemných škrbancov. Malé plôšky vyžadovali jemnú prstovú techniku, mikro leštičky a od sedu na motorke po sed ľah pod motorkou.

Keramiky od KRYTEXu

Sú úplne číre, matné povrchy zanechajú matnými, lesklým dodajú lesk, no škrabance neskryjú, naopak zle pripravený lak odhalia po aplikácii. Jedna z mála keramík ktoré reálne naleptajú lak na povrchu a natrvalo sa s ním spoja. V prípade motorky nemá na prvý pohľad hydrofóbnosť význam, no vďaka tejto vlastnosti sa na povrchu ošetrenom keramikou nezachytáva ani cestná špina ani hmyz. Jednoduchšie sa čistí a zvýši sa i oteruodolnosť.

Leštenie laku, chrómu i priesvitného štítu

Leštenie je proces kedy abrazívnymi pastami a leštiacimi kotúčmi odstánime jemné škrabance, oxidáciu či škvrny spôsobené chémiou, vtáčim trusom či hmyzom. Prirodzený lesk laku je tým najkrajším, táto úroveň sa nedá dosiahnuť voskom ani keramikou. Tu platí, keď oklameš prípravu, výsledok nebude stáť za to. Na strane druhej, hrúbka vrchnej vrstvy laku dnes nedosahuje ani polovicu hrúbky ľudského vlasu, takže na korekcie veľa priestoru nie je a musíme byť veľmi opatrní.

Motorky a ich špecifikum

Veľké množstvo malých plôšok výrazne spomaľuje proces. Ako leštenie tak aplikácie na tomto Harley Davidson nám zabrali toľko času ako Dodge Viper. Účinná plocha leštiaceho kotúča je veľmi malá na každom zaoblenom povrchu. No a na moje prekvapenie i spotreba Keramiky bola obrovská, lak bol vyslovene smädný a i v druhej vrstve sa strácal v laku.

Darček na záver

V kufri sme objavili dve žaluďovky a Originál Harley Davidson koženú bundu. Neodolali sme, vyčistili a ošetrili sme i tie. No a úplne nakoniec? Jelenicu z kufra sme doporučili nechať len na chrómy a k darčeku pribudla jedna Waxer utierka na jemné sušenie laku a štítu

Sme vďační za každu recenziu, no najviac poteší spontánna reakcia majiteľa pri preberaní nášho diela

Dodge Viper a korekcia lakuAudi A5 a keramiky KRYTEX

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *