Odstránenie Grafity

Odstránenie Grafity

administrátor
0

Príbeh s Grafity

Obrátil sa na nás klient s požiadavkou o odstránenie Grafity. Dodávka pôvodne slúžila i ako reklamný nosič, no niekto sa na nej realizoval vlastným dielom ktoré prekrylo reklamné polepy. Mali sme dovolené v najhoršom prípade odstráni i polepy. No ak by to šlo, tak sa máme posnažiť ich zachrániť.

Dali sme to

Škoda sa nám podarila minimalizovať, Grafity sme odstránili, polep nepoškodili a klient tak nemusel platiť nový polep. Nakoľko klient nemal poistenie proti vandalizmu, ušetrili sme mu veľkú kopu peňazí.

Kombináciou mechanického a chemického čistenia rozpúšťadlami sme odstránili grafity bez poškodenia polepov laku a podarilo sa nám odstrániť farbu zo svetiel i plastových dielov. Na rôzne farby pôsobia rôzne rozpúšťadlá a i tu Grafiťák použil rozne farby a preto na bielu platilo iné rozpúšťadlo ako na čiernu. Ano bolo by jednoduchšie použiť hneď to najsilnejšie, no to by zanechalo stopy i na polepe. Pri práci s rozpúšťadlami je dôležitá ochrana vastného zdravia, vetranie, masky s filtrami, rukavice sú nevyhnutnou súčasťou no zásadne sťažujú prácu.

Leštenie a Grafity

Aby sme dosiahli jednotného vzhľadu laku, museli sme preleštiť a vyčistiť i zbytok auta. Jemné abrazívum v kombinácii s karnaubou dokonale vyčistí i najjemnejšie póry v laku či fólii, v kombinácii s jemnými leštiacimi kotúčmi a citom v rukách vytiahne prirodzený lesk i na 20 ročnom laku

Celý Fiat Ducato veľmi omládol , nelakované plasty sme do hĺbky vyčistili a naimpregnovali, lak i reklamný polep tak isto prišiel okrem Grafity i o niekoľkoročné nánosy a oxidáciu, Tým získal mladší vzhľad a krásny lesk.

K dotvoreniu celkového vzhľadu patrí i vyčistenie a ošetrenie skiel, zrkadiel a pneumatík.

Ďalší príbeh so šťastným koncom

Odovzdanie bolo naozaj príjemné. Výsledok dostal mnohých do úžasu, pri odovzdaní sme boli označení za mimozemšťanov či diablov. Samozrejme v tom najlepšom význame.

Emócia je energia a jej výmena je pre nás veľmi dôležitá. Jeden z mnoha vyčarovaných úsmevov opäť potešil.

Projekt roku 2020 AUDI RS5Dodge Viper a korekcia laku

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *