Projekt roku 2020 AUDI RS5

Projekt roku 2020 AUDI RS5

administrátor
0

Príbeh RS5

Nebolo to prvé auto tohto majiteľa, nebolo to najdrahšie auto v našej garáži, nebola to najdrahšia práca ktorú sme robili, nebola to prvá RS5. Prečo potom projekt roku?

Ano trošku sa pod to podpísal i môj vzťah k značke Audi

Hlavne však, dostali sme dostatok času, slušný rozpočet a nádherné 5 ročné červené kabrio. Po dôkladnej očiste prišlo na rad leštenie a korekcie laku. 

Na túto Audi RS5 sme minuli doposiaľ najviac keramík KRYTEX. Celkom pár kvapiek nad 800ml.

Absolútne najsavejšim povrchom bola strecha, nemálo nasiakli i koberce

Nemálo vypili pneumatiky

Disky kolies a brzdové strmene sme ošetrili špičkovou keramikou s vysokou tepelnou odolnosťou tiež.

Interiér kabrioletu sa stáva exteriérom v momente keď dáte dole strechu. Preto všetky povrchy je treba navliecť do nepreniknuteľnej bariéry a zabrániť tak degradácií materiálov. Chrániť ho treba pred prípadným neočakávaným dažďom, spaľujúcim slniečkom či nečistotám z prevádzky.

Motorovým priestorom sa v daždi preženie veľa vody a aby sa tam zbytočne nezadržiavala, aj tieto povrchy vieme ošetriť keramikami s veľmi rýchlym odvodom vody.

A načo toto všetko?

Začnem sebecky, kvalitná keramika pomáha dlhšie uchovať naše dielo. Rozsiahla korekcia laku trvá desiatky hodín práce s vysokým sústredením. V tomto prípade to bolo viac ako 100 hodín brúsenia a leštenia rôznymi nástrojmi, kotúčmi a pastami. Práca viacerých ľudí s rôznymi odbornými preferenciami.

Pre klienta, majiteľa vozidla sú benefity rôzne:

Niektorých vedie k objednaniu len Pohodlnosť. Auto ostáva skutočne dlhšie čisté, aj keď je špinavé, úroveň lesku sa doslova prederie cez vrstvu cestnej špiny a prekričí ju. Samotné čistenie takto ošetreného auta je omnoho ľahšie, Povrch toleruje chyby umývača, nepoškodí ho ani agresívnejšia chémia, nie je tak jednoduché spraviť nové škrabance nešetrným umývaním.

Poniektorí chcú len lepšie chrániť svoj majetok.


Kvalitné keramiky plnia viacero úloh.

  1. Dokonalá UV ochrana v rozsahu od 10 do 400
  2. Odolnosť voči chemickým faktorom v rozsahu od 1 a do 14pH
  3. Dodajú lepší Sklz a tak z laku ľahko odstránite živicu, asfalt, náletovú hrdzu, cestné nečistoty a bezo zbytkov hmyz či trus
  4. Dodajú laku Tvrdosť a v značnej miere tak zamedzia vzniku škrabancov
  5. Zvýšia Hydrofóbnosť takže voda z povrchu odchádza aj s významnou časťou nečistôt. V skutočnosti platí “Dážď umýva”
  6. Self Healing alebo SamoScelenie funguje na tmavých odtieňoch už pôsobením Slniečka a tak sa dosť často stáva že škrabance ktoré ste videli na aute včera, dnes už neuvidíte. Ak sa neviete dočkať slniečka, tak my tomu vieme dopomôcť. Bol som svedkom ako čierne auto ošetrené keramikou, zaparkované pod polievacím zariadením ostalo biele od vápenca. Po bežnom umytí škvrny ostali, no po pár hodinách zmizli samé od seba, teda pôsobením slniečka.
  7. Antigrafity, úroveň schopnosti neprijať na povrch nič čo tam nepatrí je tak veľká, že i odkazy sprejera na vašom aute nebudú trvalé a ľahko ich odstránime

Sám som do spolupráce so značkou KRYTEX išiel s nedôverou, nie su to lacné produkty. No po roku musím priznať že sa stále objaví moment kedy ostávam v úžase. Vlastnosti povrchov i po roku od aplikácie ostávajú nezmenené a údržba? Takmer žiadna, určite lacnejšia a jednoduchšia ako bez nej.

mk

“Tepovanie” Suchou ParouOdstránenie Grafity

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *