Dodge Viper a korekcia laku

Dodge Viper a korekcia laku

administrátor
0

Ako začal tento projekt?

Majiteľ chcel doplniť svoj Viper o biele pásy a teda si objednal priamo z USA originálne nálepky. Irenka z Color Change sa podujala ich nalepiť no majiteľovi doporučila návštevu u nás. Korekcia laku bola nevyhnutná pre dokonalý výsledok po nalepení vynilových pásov

Majiteľ nás oslovil s naliehavou požiadavkou o neodkladný termín. Poprekladali sme naplánované práce a pustili sme sa do tohto spoločného projektu s Color Change.

Samotná korekcia laku

Dva dni sme sa hrali predovšetkým s plochami ktoré boli podkladom pre biele pásy typické pre Dodge Viper. Po korekcii laku dostal Originál Viper biele pásy a následne sme dokončili naše dielo.

Ďalšie dva dni sme leštili, následne sme aplikovali dve vrstvy sealantu JetSeal od Chemical Guys. Ako sa hovorí “kolesá robia auto” tak sme sa zahryzli i do ních, vyleštili a ošetrili sme dobové kolesá Borbet vyrobené špeciálne pre tento model.

Oblé krivky, málo rovných plôch, laminátový podklad, relatívne makký lak, to všetko sú parametre ktoré vyžadujú individuálny prístup ku každej jednej ploche laku. 150mm kotúč sa moc do práce nezapojil, no malé 3-8cm kotúče sme menili s každým posunom okolo auta.

Paradoxom je že lesk bol pri prvom pohľade nádherný i pri prvom príchode k nám, no išlo o lesk vďaka silnej vrstve glazúry. V špárach množstvo zaschnutej pasty a veľa škrabancov z neodborného umývania. Toto všetko sme šetrne odstránili s cieľom čo najvyššieho prirodzeného lesku no zachovania patiny auta starého takmer 25 rokov.

Výsledok?

Mám špeciálny vzťah k autám vyrobeným v minulom tisícročí, nemusí ísť o superšport, no o to bol toto zážitok silnejší, nové skúsenosť, nové priateľstvo.

Majiteľ ma nazval uchylákom, no myslel to v dobrom, ocenil tým odvedenú prácu: https://goo.gl/maps/NTHDGyB8wCsB2K327

Všetci autičkári sme svojim spôsobom úchyláci, už v minulosti ma klienti nazvali “diabol” kúzelník” “mimozemšťan” a vždy išlo o poklonu. Niekedy sa nám podaria veci v ktoré ani sami na začiatku neveríme.

Robiť veci najlepšie ako vieme a skúmať nové možnosti. Stále ma to baví a obklopujem sa spolupracovníkmi ktorí sú na tom podobne.

Odstránenie GrafityHarley Davidson Leštenie

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *